COVID-19 leviku tõkestamise meetmed

2020/2021. õppeaastat alustasime tavapäraselt kontaktõppega. Samas pöörame suuremat tähelepanu ohutusnõuetele ja terviseteadlikkuse tõstmisele nii õpilaste kui koolitöötajate seas. Nakkusohu kasvades oleme valmis õppetöö vormi muutma vastavalt riiklikele ja Märjamaa vallavalitsuselt saadud juhistele.

ÕPILASE MEELESPEA

• Hoia teistega suheldes piisavat vahemaad. Võimalusel väldi väljaspool koolipäeva rahvarohkeid kohti, kus on palju võõraid inimesi tihedalt koos.
  • Kooli tule võimalusel jalgsi või jalgrattaga. Kui tuled koolibussiga vm ühistranspordivahendiga, on soovitav kanda maski.
  • Pärast koolimajja sisenemist pese või desinfitseeri oma käed. Desovahendid on paigutatud välisuste juurde.
  • Pese käsi tavapäraselt rohkem. Kasuta voolavat sooja vett ja kätepesuvahendit.
  • Silmi, nina ja suud katsu võimalikult vähe, vajadusel vaid puhaste, pestud kätega.
  • Aevastades või köhides kata suu ja nina ühekordse taskurätiga. Kasutatud taskurätt  viska prügikasti. Kui sul taskurätti ei ole, püüa köhida või aevastada varrukasse. Seejärel pese käed.
  • Vahetundides viibi klassist väljas, eelistatuna õuealal, et klassiruume oleks võimalik tuulutada.
  • Iseenda hoidmiseks võid kanda hingamisteid katvat maski.
  • Kui sul on palavik, nohu, kurguvalu, köha, maitse- või lõhnataju kadu või üldiselt halb enesetunne, ütle seda vanematele.
  • Kui koolipäeva jooksul su enesetunne halveneb, pöördu kooliõe, klassijuhataja või mõne teise koolitöötaja poole. Teiste nakatamise vältimiseks pead kandma hingamisteid katvat maski.
  • Kui oled haiguse tõttu kodus, püüa jälgida eKooli ja õpi distantsilt.

TEADMISEKS LAPSEVANEMALE

• Kui lapsel on palavik, nohu, kurguvalu, köha, maitse- või lõhnataju kadu või üldiselt halb enesetunne, peab laps jääma koju. Soovitav on konsulteerida perearstiga.
  • Lapsevanem teavitab lapse puudumisest klassijuhatajat eKooli kaudu.
  • Kui lapse tervislik seisund võimaldab õppida, palume jälgida õppetöö kulgu eKoolist ja toetada lapse õppimist.
  • Haigestunud õpilane võib kooli naasta pärast tervenemist. Kahtluse korral, kas laps on terve, on soovitav pidada nõu perearstiga.
  • Koolil on õigus paluda lapsevanema kirjalikku kinnitust, et tema hinnangul on laps terve.
  • Kui lapsel on köha või nohu põhjustav krooniline haigus, mis ei ole nakkusohtlik, teavitab lapsevanem sellest klassijuhatajat või kooliõde.
  • Haigusnähtudega õpilase võib klassijuhataja, aineõpetaja, juhtkonna liige või kooliõde saata koju, eelnevalt lapsevanemat teavitades.
  • COVID-19 viirusnakkuse korral peres või lähikontaktsete hulgas peab õpilane jääma koju. COVID-19 leviku pidurdamise seisukohalt on lapse vanemal või tema seaduslikul esindajal kohustus teavitada COVID-19 diagnoosist klassijuhatajat.
  • Välisriigist saabudes tuleb järgida teavet välisministeeriumi kodulehelt. Kui laps või tema pereliige saabub riigist või on läbinud riiki, mida ei ole välisministeeriumi lehel nimetatud või on „punane“, tuleb tal jääda isolatsiooni. Kui liikumisvabadust on vaja piirata, jääb õpilane iseseisvale distantsõppele.
  • Lapsevanematel palume last kooli saates või neile vastu tulles koolimajja mitte siseneda.

Küsimuste korral palume võtta ühendust kooli juhtkonnaga.

Hoiame üheskoos viiruse kooliperest eemal!