KOOLI LUGU

MISSIOON

Märjamaa Gümnaasium loob tingimused haritud ja arenemisvõimelise noore kodaniku kujunemiseks, kes väärtustab haridust, peab oluliseks eesti rahvust, keelt ja kultuuri ning toimib ühiskonna ja looduskeskkonna jätkusuutlikkuse eest vastutava kodanikuna. Märjamaa Gümnaasiumis õppijal on võimalus omandada vajalikud teadmised, oskused ja väärtushoiakud, et jätkata õpinguid kõrgkoolis või gümnaasiumijärgses kutseõppes.

VISIOON (põhisuunad)

1. Märjamaa Gümnaasium on uuendustele avatud haridusasutus, mille õpi- ja töökeskkond loob tingimused arendavaks, loovaks ja tulemuslikuks õppeks ning tööks ja tagab nii õpilaste kui õpetajate heaolu.

2. Koolis õpilasi ja õpetajaid ümbritsev vaimne, sotsiaalne ja füüsiline keskkond toetab nii õpilaste kui õpetajate arengut, peab silmas õppekava alusväärtusi ja paikkonna eripära. Õpikeskkond vastab aja nõuetele: koolis on kaasaegsed õppevahendid, koolimaja, kooli hoov ja rajatised on funktsionaalsed ja hea esteetilise väljanägemisega.

3. Koolis on head tingimused õppetöö korraldamiseks väljaspool kooliruume, et edendada tervislikke eluviise ja kehalist tegevust: on loodud suurepärased võimalused sportimiseks, matkamiseks, õppeekskursioonideks, huvialaringides osalemiseks ning välitundide ja laagrite läbiviimiseks.

KRONOLOOGIA

1690, 1692, 1693 – esimesed katsed hariduse andmisest Märjamaa kihelkonnas
1864 – asutati Märjamaa vallakool
1913 – 10. oktoobril avati Pärnu mnt 58 majas Märjamaa Kroonualgkool