Õpilaspileti taotlemine

2019/2020. õppeaastast on Märjamaa Gümnaasiumis kasutusel paralleelselt kolm õpilaspiletit: Eesti õpilaspilet, rahvusvaheline ISIC õpilaspilet ning rahvusvaheline ISIC õpilaspilet pangakaardina. Eesti õpilaspiletit ja rahvusvahelist ISIC õpilaspiletit saab taotleda lapsevanem www.minukool.ee leheküljelt ning alates 14. eluaastast saab seda teha ka õpilane ise, sisenedes süsteemi oma ID-kaardi või internetipanga abil. Rahvusvahelist ISIC õpilaspiletit pangakaardina saab taotleda SEB pangast.

Eesti õpilaspilet tõendab õpilasstaatust Eesti-siseselt. Kaart kehtib elektrooniliselt 3 õppeaastat ning visuaalselt ühe õppeaasta. See tähendab, et kaardile kleebitakse iga õppeaasta alguses kehtivusaega tähistav kleebis, mis kehtib järgmise õppeaasta 1. oktoobrini.

Kiibiga Eesti õpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina. Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida (https://www.pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/myisiccard).

staatus


Kuidas kaarte taotleda?

Kaarte saab taotleda logides sisse MinuKool süsteemi www.minukool.ee avalehelt ID-kaardi või pangaparoolidega. Seejärel tuleb valida menüüst „Telli kaart“. Taotlust alustades palub süsteem valida õppeasutus ja soovitud kaarditüüp, täita oma isikuandmed, lisada foto ning maksta väljastustasu.

Nõuded fotole

Kaardi taotlemiseks on vajalik oma arvutist MinuKool süsteemi üles laadida digitaalne passipildiformaadis foto. Foto ei tohiks olla vanem kui 3 aastat, peab olema JPG-formaadis, mõõtmetega vähemalt 307 x 372 pikslit. Fotol ei tohi olla muid objekte, taust peab olema hele, tasapinnaline, ühetooniline ning kontrastne näo ja juuste värviga.

Kõige mugavam viis foto saamiseks on võimaluse korral see teha digifotokaameraga või nutitelefoniga ning laadida arvutisse. Kui see võimalus puudub, on võimalik kasutada ka fotot ID-kaardil või passil. Selleks on koostatud täpsemad juhendid siin: https://www.minukool.ee/abikkk/digifoto/id-kaardi-haldusvahendi-abil/

Close Menu