Vabariigi Presidendi väitlusturniir 2019

Sel nädalavahetusel, 2.-3. novembrini 2019 toimus Tallinna Inglise Kolledžis Vabariigi Presidendi väitlusturniir 2019. Kersti Kaljulaid: “Tänases maailmas on argumenteerimise ja eneseväljenduse oskus üks olulisemaid. Seda nii ühiskondlikes aruteludes, töiste koosolekulaudade taga kui ka kaasaegses koolis.”

Turniiril osalesid ka Märjamaa Gümnaasiumi XI-XII klasside hakkajad noored, kes esinesid superhästi ja jõudsid lausa esikolmikusse!

57 võistkonna seas saavutasid märkimisväärseid kohti ka meie kooli tiimid:

Pronksise III koha saavutasid Andres Petjärv, Gregor Kaljulaid ja Sten Marcus Mesila (võitsid kõik eelvoorud ja kaotasid poolfinaalis häältega 2-3).

Väga tubli 14. koha saavutasid Getterli Helle Aavik, Kairo Raidmets, Mattis Matsalu ja Roland Luhaväli (võitsid 3 ja kaotasid 1 väitluse).

Samuti saavutasid märkimisväärse 25. koha Kristjan Pruus, Rauno Ruus, Hendrik Kuhi ning Ronald-Reigor Lehtsaar (2 võitu, 2 kaotust).

Individuaalarvestuses said ametliku tulemuse kirja 161 noort, kelle seas ka 8 meie kooli noort:

12. koht Sten Marcus Mesila

20. koht Getterli Helle Aavik

26. koht Andres Petjärv

29. koht Hendrik Kuhi

42. koht Gregor Kaljulaid

44. koht Kristjan Pruus

77. koht Mattis Matsalu

86. koht Roland Luhaväli

Aitäh teile, tublid noored, kes te selle väljakutse vastu võtsite ja Märjamaa Gümnaasiumit tublilt esindasite!

Lisaks õpilaste enda tublile tööle aitasid neid ette valmistada õpetaja Marju Retsja ning meie vilistlane Heiki Viisimaa.